10 مارس 2020
مارس 10, 2020

کربوکسی تراپی

مارس 10, 2020 ۰ Comment

کربوکسی تراپی

تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست را کربوکسی تراپی ( Carboxy Therapy ) می گویند ؛ در واقع کربوکسی نام علمی همان CO2 یا دی اکسید کربن است که با تزریق به پوست موجب درمان و جوانسازی می شود. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

این تکنیک که ریشه در کشور فرانسه دارد از سال ۱۹۳۰ میلادی مورد استفاده درمانی قرار گرفته است و در حال حاضر به دلیل تاثیر بالا و عوارض کم ، جزء پرطرفدارترین متدهای جوانسازی پوست می باشد.

کاربردهای کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی در تمامی نقاط بدن به ویژه پلک ، صورت ، گردن ، پشت دست ، شکم ، باسن ، پاها و غیره قابل اجرا می باشد و به طور کل برای بهبود انعطاف پذیری پوست ، تحریک کلاژن سازی ، افزایش خونرسانی ، از بین بردن چین و چروک و کاهش چربی های موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به کاربردهای گسترده کربوکسی تراپی در زمینه درمانی و زیبایی اشاره می کنیم:

درمان پدیده رینود
بهبود زخم های عروقی
موثر در نتایج لیپوساکشن
ترمیم جای جوش و آثار آکنه
درمان پلاک های پسوریازیس
کاهش درد و گرفتگی عضله ها
موثر در درمان آلوپسی و ریزش مو
رفع خطوط خنده و چین های دور لب
کاهش سلولیت و بافت چربی موضعی
رفع سیاهی دور چشم و چروک های آن
جوانسازی پشت دست ها و رفع چروک آن
بهبود زخم های پوستی و اسکارهای هایپرتروفیک
موثر در درمان بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی
بهبود بیماری های erectile در اثر موارد عروقی ریز
رفع آثار سالخوردگی و بهبود چین و چروک های پوستی
بهبود شلی و افتادگی پوست در نواحی همچون بازوها ، دکلته ، گردن و غیره
ترمیم ترک های پوستی که در اثر بارداری یا چاقی ایجاد شده است ( استرچ مارک )
غیره

روش کار کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی در حقیقت نوعی مزوتراپی است با این تفاوت که به جای تزریق مواد مزوتراپی ، گاز کربن دی اکسید به پوست تزریق می گردد. این تزریق می تواند در لایه مزودرم یا لایه های عمیق تر انجام پذیرد.

همانطور که می دانید بدن به طور طبیعی گاز دی اکسید کربن را تولید و از طریق خون به شش ها می رساند ، سپس توسط فرآینده بازدم از بدن خارج می گردد. از این رو CO2 به عنوان یک گاز غیرسمی برای بدن بوده و چنانچه حتی به هنگام تزریق وارد خون شود ، به هیچ وجه آمبولی ایجاد نکرده و به سادگی دفع می گردد.

مکانیسم عمل کربوکسی تراپی به این شکل است که ، با تزریق گاز دی اکسید کربن به ناحیه تحت درمان ، بدن متوجه کمبود اکسیژن در آن بخش شده و با افزایش گردش خون درصدد جبران اکسیژن و رساندن مواد مغذی به آن ناحیه برمی آید ؛ در نتیجه این عمل ، فرآیند کلاژن سازی و ترمیم سلولی رخ می دهد.