02 سپتامبر 2020
سپتامبر 2, 2020

چگونه برای آینده کودکمان پس‌انداز کنیم؟

سپتامبر 2, 2020 ۰ Comment

چگونه برای آینده کودکمان پس‌انداز کنیم؟

این روزها مشکلات مالی گریبانگیر بسیاری از خانواده ها شده است. سؤالی که ذهن خیلی از والدین را درگیر نموده، این است که با این اوضاع اقتصادی چه آینده ای در انتظار فرزندم است؟ چطور می توانم برای آینده وی پس‌انداز کنم؟ در آینده مخارج دانشگاه، ازدواج، خانه، جهیزیه و… او را از کجا تأمین کنم؟


یکی از چیزهای خوبی که در دوران بچگی به ما اموزش داده می شد، پس‌انداز در قلکهای پلاستیکی یا سفالی آن زمان بود. تا اینجای کار خوب بود ولی کاش صرفا به همین جا تمام می شد. در آن هنگام به ما اموزش نمی دادند که به چه دلیل چیزی پس‌انداز می کنی؟ هدفت چیست؟

یا اهداف را درست و حسابی تعریف نمی کردند. معمولاً پس اندازها صرف خرید لباسی برای عید و یا اول مهر می شد. همین حالا هم در بسیاری از وقت ها پدر و مادرها اینکار را می کنند. به عنوان مثال فلان بچه ی هفت ساله تبلت می خواهد، چرا؟ به علل گوناگون. داشتن یک تبلت پول زیادی را می خواهد. فکر کنم لااقل آن به اندازه ی دستمزد یک ماه یک کارمند باشد.

آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکان
پس انداز برای کودکان

می دانیم که آینده فرزند تا حد زیادی به میزان درامد خانواده بستگی دارد! نگرانی برای تأمین آینده فرزندان، باعث می شود تا والدین دوراندیش به فکر پس اندازی برای فرزندان خود باشند. به همین علت سعی می کنند از درآمد خود، پس اندازی را برای فرزندشان فراهم کنند! ولی معمولاً این پس اندازها مقطعی است و پس از چند وقتی بدست فراموشی سپرده می شود!

فرزندان ارزشمندترین دارایی برای هر پدر و مادری هستند و پدر و مادرها از همان زمان تولد به دنبال ساختن آینده ای بهتر و مطمئن برای فرزندانشان می باشند. حساب بانکی، سرمایه گذاری تحصیلی و سرمایه گذاری ریالی، بیمه، بورس و … چند شیوه رایج برای انجام سرمایه گذاری هستند.

ولی مهم تر از همه این است که به فرزندمان راههای سرمایه گذاری و چگونگی آن را یاد بدهیم و درتمام لحظات لذت سرمایه گذاری شریکش کنیم.

بگذارید بزرگ شوند!

سفارش ما برای ترغیب بچه ها به کسب ازادی مالی به معنای فرار از کار و کوشش نیست. اکثر افرادی که ثروت های بزرگ و استقلال و ازادی مالی دارند معمولاً تا پایان عمر و یا تا وقتی که توانش را دارند به کارشان ادامه می دهند. آنها هیچ اجباری به این کار ندارند. آنها به کارشان ادامه میدهند زیرا کارشان را دوست دارند و از آن لذت می برند. و همین عشق و علاقه به کاری که انجام میدهند یکی از بزرگترین رازهای موفقیت آنان است.

آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکان
سرمایه گذاری برای فرزندان

پدر! مادر! شما مسئولید:نقش والدین در شکوفایی خلاقیت کودکان

پس بهتر است درعین حال که فرزندان خود را برای رویارویی با بدترین وضعیت آماده و قدرتمند می کنیم، آنان را برای دستیابی به بزرگترین رویاهای مالی برانگیزیم.

در اینصورت آنان کارآفرینان، دانشمندان، متخصصان، سرمایه داران و خدمتگزاران فردا خواهند بود. آنها را ترغیب کنیم که با کشف و شکوفایی استعدادهای خاص خود از راه اشتیاق، پشتکار، مداومت و خلاقیت در جهت بزرگترین رویاهای خویش گام بردارند و با ارائه خدمت به جامعه، زندگی خویش و افراد دیگر را راحت تر، بی نیاز تر و زیباتر سازند.

بهترین شیوه های سرمایه گذاری برای فرزندان

با توجه به تورم موجود در جامعه دیگر خانواده ها نمیتوانند مثل قبل پول های خود را برای آینده فرزندانشان در قلک یا حساب های بانکی آن ها پس‌انداز کنند، با این کار تنها روز به روز ارزش پول آن ها کاهش می یابد. ولی بهترین شیوه سرمایه گذاری برای بچه ها کدام است؟ کدام شیوه سرمایه گذاری را برای آینده فرزندانمان انتخاب کنیم که در بلند مدت پولمان چند برابر شود و آینده فرزندانمان با آن تامین شود؟

آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکان
شیوه های سرمایه گذاری برای فرزندان

خرید طلا و سکه بهترین روش سرمایه گذاری برای فرزندان

خرید طلا و نگهداری آن می تواند یکی از بهترین روشها برای سرمایه گذاری بچه ها باشد زیرا با دید بلند مدت بر روی طلا سرمایه گذاری میکنید قطعاً یکی از امن ترین و پرسود ترین راههای سرمایه گذاری برای آینده کودکان شما خواهد بود.

خرید طلا و سکه بهترین روش سرمایه گذاری برای فرزندان

چون قرار است طلا را با دید سرمایه گذاری خریداری کنید به دستمزد ساخت و مالیات و … طلا هم توجه داشته باشید تا قسمت زیادی از پولتان صرف هزینه های اضافی نشود. به علت وجود این چنین مشکلات برای خرید طلا خیلی از اشخاص سرمایه گذاری در سکه را نسبت به طلا شیوه مطلوب تری برای سرمایه گذاری میدانند.