29 اکتبر 2020
اکتبر 29, 2020

پیکرتراشی

اکتبر 29, 2020 ۰ Comment

عمل پیکرتراشی

امروزه افراد بیشتری برای رسیدن به ظاهر مورد نظر خود به روش های پیکرتراشی بدن Body Sculpting غیر جراحی روی آورده اند. در این مقاله نگاهی دقیق تر به علم پشت این درمان انقلابی می اندازیم. تقریباً ۱۶ میلیون جراحی زیبایی کم تهاجمی در ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ انجام شده است. در میان بسیاری از روش های غیر تهاجمی موجود، روش پیکرتراشی بدن غیرجراحی است. شاید شنیده باشید که از آن به عنوان کانتورینگ بدن یاد می شود. بازاری که اقتصاددانان پیش بینی می کنند تا سال ۲۰۲۲ به یک صنعت ۱ میلیارد دلاری تبدیل شود.

پیشرفت این تکنولوژی باعث شده است افراد بدون رفتن زیر تیغ جراحی به اندام ایده آل خود دست یابند.

بیشتر افراد برای دستیابی به ظاهری که می خواهند به روش های پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن غیر جراحی مانند Trusculpt ID روی می آورند. برای نگاهی دقیق تر به علم پشت این درمان انقلابی ادامه مقاله را بخوانید.

پیکرتراشی ۱
پیکر تراشی غیر جراحی چیست و چگونه عمل می کند
اول از همه باید بدانید، انواع مختلفی از تکنیک های پیکرتراشی بدن غیرجراحی وجود دارد. در این مقاله، ما عمدتاً روی یک روش انقلابی جدید بنام Trusculpt تمرکز می کنیم.

در ادامه اصول اولیه انواع مختلف روش های کانتورینگ بدن غیر جراحی را پوشش خواهیم داد.

همه این تکنیک ها به روشی مشابه و با هدف مشابه در ذهن کار می کنند. هدف همه آنها از بین بردن چربی است. سپس، بافت چربی از بین رفته توسط سیستم لنفاوی به بیرون بدن فیلتر می شود.

روشی که برای از بین بردن چربی ها استفاده می شود، بسته به نوع درمانی که در نظر دارید متفاوت است، اما نتیجه نهایی در اصل یکسان است.

پیکرتراشی

روش سرد کردن
روش های مبتنی بر دما بدن را با سرما شکل می دهند. این نوع درمان با فریز کردن سلولهای چربی بدون آسیب رساندن به بافت خارجی کار می کند.

مشابه برخی از روش های لیپوساکشن، درمان های سرد با ساکشن پوست برای دستیابی به بافت چربی انجام می شود. سپس، سرما از طریق اپلیکاتور اعمال می شود و چربی ها را با فریز کردن آنها از بین می برد.

روشهای درمانی سرد برای استفاده در بیشتر نواحی بدن از جمله چانه،غبغب، بازوها، معده، باسن و ران ایمن و مؤثر است.

روش های گرمایی
یکی دیگر از روش های درمانی مبتنی بر دما روش گرمایی است. در این حالت، برای به دست آوردن نتیجه از گرما به جای سرما استفاده می کند.

عملیات حرارتی با استفاده از فناوری لیزر انجام می شود که به دلیل توانایی آن در تجزیه سلول های چربی در ذوب شدن آنها موثر است.

از آنجا که معمولاً عملیات حرارتی با آنچه که به عنوان اپلیکاتور صاف شناخته می شود اعمال می شود، آنها روی معده و ران ها بیشترین تاثیر را دارند. مناطق دارای انحنا مانند پهلوها و باسن برای این روش خیلی مناسب نیستند.

روش های سونوگرافی
در این روش برای کاهش چربی، انرژی لرزش اولتراسوند بصورت دستی در مناطق مورد نظر برای تجزیه بافت چربی اعمال می شود.

این روش کمی طولانی تر از درمان های گرما و سرما است و به ویژه برای کاهش چربی در معده و شکم موثر است.

درمان با رادیوفرکوئنسی
روشهای رادیوفرکوئنسی مانند Trusculpt و Vanquish از انرژی رادیو فرکانس برای گرم کردن و سوزاندن بافت چربی استفاده می کنند.

این نوع روش با هدف قرار دادن آب در سلولهای چربی کار می کند. بنابراین به بیماران به شدت توصیه می شود قبل از مراجعه، آب زیادی بنوشند.

آیا پیکرتراشی با Trusculpt موثر است
طبق گفته توسعه دهندگان فناوری Trusculpt ، بیماران پس از یک بار درمان، میزان کاهش چربی ۲۴٪ را نشان داده اند.

بیماران گفته اند که بلافاصله پس از اتمام درمان، متوجه تفاوت شده اند. نتایج کامل حدود ۱۲ هفته پس از عمل پیکرتراشی آشکار می شود.