07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

میکرودرم چیست

آوریل 7, 2020 ۰ Comment

میکرودرم چیست

برای اولین بار میکرودرم ، در ایتالیا در سال ۱۹۸۵ میلادی انجام شد و با مرور زمان کشور های اروپایی نیز از این روش جهت جوانسازی پوست و از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده کردند ؛ در حال حاضر این روش ، در سراسر جهان به عنوان یک روش ایمن و تاثیر گذار در جوانسازی پوست رواج یافته و انجام آن به افراد بسیاری پیشنهاد می شود .


میکرودرم چگونه انجام می شود ؟

میکرودرم ، روشی غیرتهاجمی و ایمن جهت جوانسازی پوست می باشد ؛ در حین انجام آن پس از تمیز کردن پوست ، با استفاده از یک دستگاه تراش های بسیار سطحی در لایه فوقانی پوست ایجاد می شود ؛ بدین ترتیب پوست ، تحریک به کلاژن سازی شده و در نتیجه پوست جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد ؛ پس از اتمام آن ، پوست شسته شده و کرم تجویزی پزشک در ناحیه مورد نظر مالیده می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز در این روش از جوانسازی پوست ، بسته به میزان جواب دهی پوست مشخص می گردد.

مدت زمانی که انجام این روش از جوانسازی پوست ، به طول می انجامد ، تقریبا ۲۰ دقیقه می باشد.

این روش ، دوران نقاهت نداشته و بیماران بلافاصله از انجام آن می توانند به امور شخصی خود بپردازند .

میزان درد ناشی از میکرودرم

در رابطه با میزان درد ناشی در این روش از جوانسازی پوست ، باید ذکر شود که این روش ، کاملا روشی بدون درد است و تا به امروز هیچ گونه گزارشی در رابطه شکایت از درد ناشی از آن دریافت نشده است.

مزایای میکرودرم
بدون درد
عدم نیاز به استراحت
قابل مشاهده بودن نتایج فوری
بدون عوارض
موثر برای تمامی انواع پوست
عدم نیاز به بیهوشی
معایب میکرودرم

این روش از جوانسازی پوست ، روشی مناسب برای جوش های شدید ، آماس پوست ، جوش های فعال روزانه و غیره نیست.

به منظور دستیابی به نتایج ماکزیمم و مطلوب از روش میکرودرم ، باید چندین جلسه درمانی انجام گیرد.

کاربرد میکرودرم

با انجام میکرودرم ، می توان بسیاری از مشکلات پوستی هم چون تیرگی پوست ، لکه های پوستی ، جای جوش ، چین و چروک های کم عمق ، تاتو ، خالکوبی سطحی ، جای آبله مرغان ، کوچک کردن منافذ پوست ، جوش های سر سیاه ، ترک های پوستی و غیره را برطرف کرد.

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ

از روش میکرونیدلینگ ، به منظور رفع اسکارهای عمیق پوستی استفاده می شود ؛ در حالکی که میکرودرم ، بیشتر جنبه لایه برداری سطحی از پوست دارد.

اقدامات قبل از میکرودرم
نکته بسیار مهم قبل از انجام آن ، در این باره می باشد ؛ افردی که قصد انجام این روش از جوانسازی پوست را دارند ، حداقل باید از سه روز قبل از انجام آن ، از کرم های حاوی AHA و رتینول استفاده نکنند .
استفاده از هرگونه کرم و پمادهای لایه بردار از ۳ روز قبل از انجام آن ، در افرادی که قصد انجام این روش از جواسازی پوست را دارند ، ممنوع می باشد.
آقایانی که قصد انجام میکرودرم را دارند ، باید ۳ الی ۴ ساعت قبل از انجام آن ، صورت خود را اصلاح کنند.
مراقبت بعد از میکرودرم
بروز کمی قرمزی و سوزش پس از انجام میکرودرم مسئله ای عادی و طبیعی می باشد ، که در تمامی افراد رخ می دهد ؛ بیماران جهت رفع این عارضه باید از پمادهای تجویزی پزشک استفاده کنند ، لازم به ذکر است در صورتی که قرمزی پوست پس از گذشت ۳۰ دقیقه از بین نرفت ، باید از کرم های رفع التهاب استفاده شود .
در صورتی که میکرودرم ، در سطوح عمیق پوست انجام گرفته باشد به افراد توصیه می شود ، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.
بهتر است کسانی که میکرودرم انجام داده اند ، به منظور نتیجه گیری بهتر از کرم های مرطوب کننده ، ماسک های ویتامینه و از این قبیل موارد استفاده کنند ؛ چرا که تاثیر گذاری این موارد ، پس از انجام میکرودرم چند برابر خواهد شد .
افرادی که میکرودرم انجام داده اند ، باید حداقل به مدت ۳ روز از کرم های حاوی وتینول استفاده نکنند.
کسانی که میکرودرم انجام داده اند ، بهتر است حداقل به مدت ۲۴ ساعت از استحمام با آب داغ اجتناب کنند.
اصلاح صورت در آقایان پس از گذشت ۱۲ ساعت از انجام میکرودرم ، بلامانع می باشد.
بانوانی که میکرودرم انجام داده اند ، حداقل پس از ۳ الی ۴ روز از انجام آن می توانند از بند ، موم و غیره استفاده کنند.
هزینه میکرودرم

هزینه این روش از جوانسازی پوست صورت ، بسته به پارامترهای گوناگونی متفاوت می باشد ؛ به همین علت در صورتی که تمایل به آگاهی از هزینه میکرودرم را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید.