10 مارس 2020
مارس 10, 2020

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مارس 10, 2020 ۰ Comment

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از این عمل جراحی و به حداقل رساندن عوارض ناشی از آن خانم ها می بایست دستورالعمل هایی تحت عنوان مراقبت های بعد از لابیاپلاستی در اهواز را رعایت کرده و انجام دهند. نکاتی که در ادامه آورده ایم علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره کردیم موجب سرعت بخشیدن به روند بهبودی فرد نیز خواهد شد.


فعالیت بعد از لابیاپلاستی
توصیه پزشکان متخصص مرکز لیزر مونالیزا زنان اهواز به خانم ها این است که از انجام هرگونه فعالیت به مدت ۲۴ ساعت خودداری کرده و به طور مطلق استراحت کنند.
بعد از گذشت این مدت زمان و به مدت ۲ روز افراد بهتر است استراحت نسبی داشته و پس از آن انجام امور روزمره را از سر بگیرند.
به مدت ۶ هفته باید از بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین اجتناب کرده و تحت هیچ شرایطی ورزش های سخت انجام ندهند. انجام ورزش های سبک مثل پیاده روی بعد از گذشت ۱ هفته مانعی ندارد.
جلوگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی
لازم است خانم ها از رفتن به حمام به مدت ۷۲ ساعت بعد از لابیاپلاستی بپرهیزند، به همین دلیل برای اینکه در این مدت زمان نیاز به استحمام پیدا نکنند بهتر است شب پیش از عمل دوش بگیرند.
شستن روزانه ناحیه تناسلی از بروز عفونت در آن جلوگیری می کند لذا هر روز واژن خود را با آب و صابون شستشو داده و سپس با سشوار به خشک کردن آن بپردازید.
برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که نشستن در لگن آب گرم موجب بهبود هر چه سریع تر آن ها خواهد شد در صورتی که چنین نبوده و حتی احتمال کشیده شدن بخیه ها با انجام این کار وجود دارد.
ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی
ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی یکی از موضوعاتی است که افراد به کرات بعد از انجام این عمل زیبایی در رابطه با آن از پزشک متخصص زنان و زایمان سوال می پرسند، در پاسخ باید بگوییم که:
خانم ها در روزهای اول بعد از جراحی باید از تند تند راه رفتن و دویدن خودداری کنند و به طور کلی می توان گفت که در این روزها دارای محدودیت حرکتی هستند، پاهای آن ها درچند هفته اول باید تا حد ممکن بسته بوده و به آرامی راه بروند با این کار به بخیه ها فشاری وارد نشده و باز نخواهند شد.
همچنین افراد باید از رفتن به استخر به مدت ۱ ماه پرهیز نموده و به مدت ۳ ماه به سونا نروند.
رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی
در رابطه با زمان برقراری اولین رابطه جنسی بعد از انجام این عمل جراحی باید بگوییم که این موضوع به زمان ترمیم زخم ها و خوب شدن آن ها بستگی داشته و این موضوع با توجه به ویژگی های بدنی افراد از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که لازم است تا خانم ها حداقل به مدت ۴ هفته نسبت به آمیزش جنسی اقدام نکنند.