26 مارس 2020
مارس 26, 2020

لیپوساکشن

مارس 26, 2020 ۰ Comment

لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن ، روشی غیرتهاجمی بوده که با هدف حذف چربی اضافی زیر جلدی و با استفاده از دستگاه مکش انجام می گیرد. در این روش ، تمرکز بر روی رفع چربی های اضافی بوده و سبب رفع پوست اضافی ناحیه مورد نظر نمی شود. ( جراح پلاستیک تهران )

لازم به ذکر است که تکنیک های مختلفی در رابطه با لیپوساکشن وجود دارد ، ولی یکی از موثرترین روش ها برای تخلیه چربی و انجام لیپوساکشن ، تکنیک Pal ( power asset liposuction ) می باشد.
لیپوساکشن چیست ؟

همانطور که گفتیم ، لیپوساکشن یکی از روش های پیکرتراشی است که در راستای حذف چربی های موضعی و تناسب اندام انجام می شود ، از این رو موجب افزایش اعتماد به نفس نیز خواهد شد.

در عمل لیپوساکشن ؛ پزشک متخصص ، سوراخ هایی بسیار ریز و کوچک در ناحیه مورد نظر از بدن بیمار که با تجمع بافت چربی روبرو است ایجاد می نماید.

سپس لوله ای کوچک ، تحت عنوان کانولا که از جنس استیل می باشد و به پمپی مکنده با قدرت بالا متصل است را از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد منطقه مورد نظر نموده و اقدام به استخراج و حذف چربی های اضافی مجتمع در آن ناحیه می نماید.

لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن در کدام نقاط بدن قابل انجام است ؟

توجه داشته باشید که عمل لیپوساکشن در تمامی نواحی ذیل قابل انجام بوده و محدودیتی جهت انجام آن وجود ندارد :

شکم
ران
پهلو
باسن
پشت
بازو
سینه
گونه ها
گردن
چانه
مچ پا
و غیره

سن مناسب برای انجام لیپوساکشن :

متقاضیان عمل لیپوساکشن ، برای انجام این عمل با محدودیت سنی مواجه نبوده و می توانند در هر رده سنی ای اقدام به انجام آن نمایند.

البته ناگفته نماند که توصیه قریب به اتفاق پزشکان در این باره این است که افراد جهت انجام عمل لیپوساکشن ، باید پس از پایان پروسه بلوغ یعنی پس از ۱۸ سالگی ؛ اقدام نمایند.

لیپوساکشن

مزایای عمل لیپوساکشن :

سرعت بالا : این روش در مقایسه با دیگر روش هایی که جهت تناسب اندام مورد استفاده قرار می گیرند ، سرعت بالاتری داشته و نتایجی قابل قبول به دنبال دارد.
دفع چربی از نواحی دشوار : به کمک عمل لیپوساکشن ، می توان چربی های اضافی موجود در نقاطی از بدن که رهایی از آن ها دشوار است ؛ اعم از سینه و ناحیه تحتانی چانه را حذف نمود.
کوتاه بودن دوره نقاهت : گرچه لیپوساکشن ، نوعی عمل تلقی می گردد ؛ اما نیاز به دوره نقاهت طولانی نداشته و افراد می توانند پس از یک دوره نقاهت کوتاه ، به فعالیت های روتین خود بازگردند.
افزایش انگیزه برای حفظ اندام جدید : غالبا شاهد آن هستیم که افراد بعد از عمل لیپوساکشن ، از برنامه غذایی تجویز شده از سوی پزشک معالج تبعیت کرده و با انجام حرکات ورزشی ، سعی در ثبات و حفظ اندام جدید خود دارند.

دکتر کامران اسعدی ، فوق تخصص پلاستیک ، از بهترین جراحان پلاستیک تهران می باشند که نتایجی بسیار قابل قبول و رضایت بخشی را در حوزه کاری خود برای مراجعین شان به ارمغان آورده اند.