06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراح بینی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراح بینی

انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد جراحی زیبایی بینی خود را دارند، این افراد برای اینکه نتیجه مطلوبی از جراحی بینی ( جراحی بینی در اصفهان ) به دست آورند باید نکاتی را درباره انتخاب جراح بینی اصفهان بدانند.

از آن جا که رینوپلاستی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود پس فرد زمان لازم را برای تحقیق و بررسی دارد.

در صورتی که فرد جراح بینی خود را به خوبی انتخاب نکند ممکن است ، پس از اتمام جراحی بینی فرد از نتیجه عمل راضی نبوده و بخواهد اقدام به جراحی ترمیمی بینی کند.

قابل ذکر است فرد برای انجام جراحی بینی ترمیمی باید یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده بهبود یابد.

انواع بینی
بینی ها را با توجه به دو عامل میزان ضخامت استخوان ها و غضروف های بینی و همینطور میزان ضخامت پوست بینی به دو دسته تقسیم می نمایند:

بینی گوشتی : میزان ضخامت پوست در بینی های گوشتی زیاد بوده و استخوان ها و غضروف های آن از میزان ضخامت کمی برخوردار می باشد.
بینی استخوانی : میزان ضخامت پوست در بینی های استخوانی کم بوده و استخوان ها و غضروف های آن از میزان ضخامت زیادی برخوردار می باشد.
بازگشت بینی های گوشتی به فرم اولیه
در گذشته از تکنیک هایی برای جراحی کرن بینی استفاده می شد که تنها موجب کوچک شدن بینی شده و جراح بینی قادر به انجام تغییرات زیادی در بینی های گوشتی نبود.

امروزه جراحان بینی از تکنیک های نوین و جدیدی همچون گرافت گذاری برای جراحی بینی استفاده می کنند که با انجام آن می توان فرم بینی را تغییر داده و غضروف های آن را تقویت کرد.

همچنین در گذشته فرم بینی های گوشتی بعد از عمل در بیشتر مواقع به فرم اولیه باز می گشت ولی امروزه و با استفاده از تکنیک های جدید، احتمال بازگشت فرم بینی های گوشتی به فرم اولیه بسیار کاهش یافته است.

نتیجه جراحی بینی
نتیجه جراحی بینی به ۲ فرم طبیعی و فانتزی بوده و با توجه به ۳ عامل زیر تعیین می گردد:

نوع بینی : بینی های استخوانی را به هر دو فرم طبیعی و فانتزی می توان جراحی کرد، در صورتی که بینی های گوشتی را تنها می توان به فرم طبیعی جراحی نمود.
سلیقه بیمار : برخی از بیماران خواستار این هستند که نتیجه جراحی بینی در صورت آن ها مشخص نباشد به همین دلیل خواستار بینی طبیعی بوده و برخی دیگر مایلند تا نتیجه جراحی بینی در آن ها مشهود بوده و بینی شان سربالا و بسیار کوچک شود و به همین خواستار بینی فانتزی هستند.
تناسب بینی با سایر اجزای صورت : بینی در صورتی موجب زیبایی بیشتر فرد می شود که با دیگر اجزای صورت در تناسب باشد.
بینی مناسب برای افرادی که اجزای صورت شان درشت می باشد، بینی طبیعی است.

نحوه انتخاب جراح بینی خوب به شرح ذیل می باشد:
برای انتخاب جراح بینی می توانید در گوگل جستجو کنید یا از دوستان و آشنایان خود پرس و جو نمایید.

پس از انتخاب چند جراح بینی در میان جراحان موجود درباره آن ها تحقیق کنید.

پس از انتخاب جراح بینی مورد نظر برای مشاوره به مطب او بروید و درباره نحوه جراحی بینی و اقدامات قبل و بعد جراحی بینی با او صحبت کنید.

انتظار خود را از جراحی زیبایی بینی به جراح بینی مورد نظر بگویید.

درباره میزان تحصیلات و سوابق و تبحر جراح بینی تحقیق کنید.

با بیمارانی که در کلینیک حضور دارند صحبت کنید و میزان رضایت آن ها را از جراحی زیبایی بینی بسنجید.

هر جراح بینی از نمونه کارهای خود یک آلبوم دارد که تقاضا کنید برا اطمینان یافتن از انتخاب جراح بینی مورد نظر آن را به شما نشان دهد، همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کارهای جراح بینی به قسمت گالری تصاویر وب سایتش مراجعه کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که جراحی زیبایی بینی چون جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود گران است پس صرفاً بخاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکنید.

خصوصیات جراح بینی
بهترین جراح بینی سلامت فرد را اولویت کار خود قرار می دهد.

جراح بینی خوب باید توانایی انجام جراحی بینی روی انواع بینی را با ایرادات مختلف داشته باشد و اسکلت و ساختار بینی را حفظ نماید و حتی در حین عمل برای جلوگیری از آسیب پذیری بافت و غضروف ضعیف بینی را تقویت کند.

با صبر و حوصله به انتظار و خواسته فرد از انجام عمل جراحی بینی توجه کند و با در نظر گرفتن نوع و ساختار بینی فرد، دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد بدهد تا فرد بتواند در مورد انجام عمل بینی تصمیم گیری نماید.

جراح بینی خوب در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی سوابق بیماری و مصرف دارویی فرد را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بهترین جراح بینی اعتماد بیمار را با دادن دید کلی از جراحی بینی جلب می کند چرا که اعتماد به جراح بینی رابطه مستقیمی با رضایتمندی از عمل بینی دارد.

جراح بینی باید توانایی تجسم شکل بینی بعد از جراحی بینی را داشته و با اصول ریاضی آگاه باشد و با دانش زیبایی شناختی آشنا باشد.

بهترین جراح بینی سوابق درخشان و رضایتمندانه ای در انجام جراحی بینی در انواع بینی با مشکلات مختلف را دارد.

هزینه جراحی بینی
افراد به دنبال جراحی بینی با قیمت مناسب هستند، به طور کلی هزینه عمل بینی کاملا فردی و مختص به همان شخص می باشد نوع و ساختار بینی افراد با هم متفاوت است، همچنین میزان ایراد بینی و انتظار فرد از جراحی بینی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

نتیجه جراحی زیبایی بینی به تجربه جراح بینی و کیفیت کار ایشان بستگی خواهد داشت که این ها فاکتورهایی برای افزایش یا کاهش هزینه عمل بینی دخیل می باشد.

ویزگی و خصوصیات بینی و چهره افراد با هم متفاوت است و این موضوع در جلسه مشاوره حضوری با جراح بینی مورد بررسی قرار می گیرد و برای اینکه فرم بینی زیبا شود باید با سایر اجزای چهره هماهنگی داشته باشد.

جراح بینی با در نظر گرفتن موارد فوق و اینکه انتظار فرد از جراحی بینی چیست قیمت جراحی بینی را حدودی تخمین می زند و فرد اعلام خواهد نمود.

هزینه های جانبی جراحی بینی شامل فاکتورهای زیر است :
دستمزد جراح بینی
دستمزد متخصص بیهوشی
هزینه بیمارستان و تکنسین ها
داروهای استفاده شده
محل زندگی و میزان پیچیدگی جراحی بینی
جراحی بینی ترمیمی
افرادی که برای انتخاب جراح بینی خوب به خوبی تحقیق نکرده اند، دچار عوارض جانبی شده و از نتیجه و فرم نهایی خود راضی نیستند، اقدام به جراحی بینی ترمیمی خواهند کرد.

مشکلاتی که ممکن است به دلیل کم تجربگی جراح برای فرد بوجود آید عبارتند از:

نا متقارنی در سوراخ های بینی
بروز مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی اولیه
بیش از حد کوچک شدن بینی
بیش از حد سربالا شدن نوک بینی
و غیره
برای انجام جراحی بینی اولیه باید حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. ممکن است برای بسیاری از افراد این مدت بسیار طولانی باشد، اما در این مدت پوست ترمیم شده، و به دلیل کاهش تورم بینی ایرادات آن به طور کامل قابل تشخیص است. بنابراین برای انجام جراحی بینی ترمیمی عجله نکنید چرا که ممکن است باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری شود.

همچنین جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه پیچیده تر است؛ از این رو هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

در نتیجه در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید تا دچار عوارض جانبی نشده و مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی نشوید.

اقدامات قبل از جراحی بینی
به طبع در اولین قدم به انتخاب یک جراح بینی خوب بپردازید.
سپس کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن انجام می شود را مورد بررسی قرار دهید.
در جلسه مشاوره راجع به انتظارات خود از جراحی بینی صحبت کنید. چنانچه سابقه بیماری داشته یا از حساسیت دارویی برخوردارید ، همچنین اگر در حال مصرف داروی شیمیایی و گیاهی هستید ، پزشک خود را در جریان بگذارید.
جراح بینی موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل از جراحی بینی قرار دهد ، این اقدامات عبارتند از :
روز قبل از عمل به اندازه کافی از مایعات استفاده کنید.
از یک هفته پیش از عمل از مواد مغذی بیشتری همچون جگر میل کنید تا مقاومت بدن برای عمل بیشتر شود.
از دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای ضد التهاب همچون آسپرین و پروفن خودداری کنید ، چرا که احتمال بروز خون ریزی را افزایش خواهد داد.
از دو هفته قبل از جراحی بینی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد. نیکوتین موجود در دخانیات از اکسیژن رسانی به خون جلوگیری کرده و الکل با گشاد کردن رگ های خونی احتمال خون ریزی را افزایش می دهند.
آزمایشات تجویز شده را انجام دهید و نتیجه را در اختیار جراح بینی خود قرار دهید.
از تمام قسمت های بینی خود عکس تهیه کنید.
روز عمل از لباس دکمه دار استفاده کنید تا پس از جراحی بینی به راحتی قادر به تعویض لباس خود باشید.
از ۸ ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا حین عمل معده خالی باشد. چرا که در عمل احتمال برگشت محتویات معده به داخل مجاری تنفسی وجود دارد و روند عمل را با مشکل مواجه می کند. توجه داشته باشید که قبل از این ۸ ساعت هم شام سبکی میل کنید.
روز عمل خانم ها بدون آرایش و لاک و آقایان بدون ریش و سبیل مراجعه کنند. همچنین از به همراه داشتن زیور آلات و اشیاء فلزی خودداری کنید.
قبل از عمل خود استحمام کنید چرا که ممکن است تا چند روز قادر به حمام رفتن نباشید.
چند دقیقه زودتر از ساعت تعیین شده و به همراه تمام مدارک شناسایی و پزشکی خود در محل جراحی حضور داشته باشید.
به اتفاق یک همراه به محل جراحی مراجعه کنید.