03 ژوئن 2019
ژوئن 3, 2019

جراحی زیبایی شکم

ژوئن 3, 2019 ۰ Comment

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی ) از رایج ترین عمل های جراحی ، به منظور کاهش حجم چربی و پوست ناحیه زیر و میانی شکم می باشد ، که در آن عضله های دیواره شکم هم جمع شده و با نظم خاصی دوخته خواهد شد . ( کلینیک زیبایی )

 

در جراحی زیبایی شکم ، بدفرمی ها و زشتی های ظاهر شکم ، برجستگی غیر طبیعی شکم ، افتادگی و شل بودن پوست شکم و چین های زیاد آن موقع نشستن ( که مانع از پوشیدن یک دسته از لباس ها می شود ) را ، رفع خواهیم کرد . در ضمن ترک های پوستی که باعث آزردگی خاطر می شود نیز ، تا حدی در این جراحی از بین می روند .

آبدومینوپلاستی ( همان جرای زیبایی شکم ) روشی تهاجمی با هدف صاف کردن و کشیدن پوست شکم ، با تخلیه چربی و پوست اضافه ی آن ، همچنین سفت نمودن عضله های جدار شکم است . جراحی زیبایی شکم بر خلاف سایر عمل های جراحی زیبایی محدود مانند بینی یا پلک ، یک عمل جراحی عمده به حساب می آید . در صورتی که تصمیم دارید تا برای انجام آبدومینوپلاستی ، اقدام نمایید ، بهتر این است تا پیش از آن اطلاعاتی را در این زمینه کسب نمایید . ابدومینوپلاستی برای افرادی که همه روش های غیر تهاجمی ( نظیر ورزش و رژیم و… ) را انجام داده ونتیجه نگرفته اند ، مناسب می باشد .
چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی شکم هستند ؟

افرادی که شکم شان بزرگ است وپوست شکم آویزان است و چربی زیادی دارد ، که با ورزش و رژیم موفق به برطرف کردن آن نشده اند و سایز سایر اندام هایشان مناسب است ، بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی می باشند .

بانوانی که چند مرتبه باردار شده اند و در اثر زایمان پوست شکم شان کش آمده باشد و عضله های شکم دیگر موقعیت نرمال شان را ندارند .

افرادی که با چندین بار چاقی و لاغری پوست شان دیگر خاصیت ارتجاعی ندارد .
تذکر :

بانوانی که قصد دارند تا باردار شوند و افرادی که قصد دارند تا وزن شان را یلی پایین بیاورند ، توصیه می شود این جراحی را انجام ندهند .

روش انجام جراحی زیبایی شکم :

ابتدا یک برش در قسمت زیر شکم می زنیم ( در محدوده برشی که برای سزارین داده می شود . ) سپس پوست های اضافی را بریده و به وسیله نخ های غیر جذبی ، لبه های زخم را به هم می دوزیم . پس از آن نیز در صورت نیاز یک برش در دور ناف ایجاد نموده و ناف را از یک سوراخ جدید بر روی پوست خارج می نماییم .

آثار عمل جراحی ( برشی که زیر شکم داده شده ) ، به وسیله لباس زیر قابل پوشاندن است و از نظر زیبایی ظاهری پوست شکم ، مشکلی ایجاد نمی کند .

مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی به طور معمول ، در حدود دو الی سه ساعت است و با بی هوشی عمومی انجام می گردد.

توصیه می گردد تا فرد طی ده روز اول پس از جراحی ، در حالت خمیده حرکت کند و کامل نایستد .

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی ، بین ده روز تا دو هفته است که بین سه الی هفت روز ابتدای آن ، لوله های کوچک پلاستکی ، به منظور خارج شدن ترشح های زیر پوست ، از انتهای زخم ها خارج شده ، که درن نام دارد .
اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم

افراد قبل از انجام جراحی شکم می بایست نکاتی را رعایت کنند که رعایت آن ها موجب داشتن یک جراحی ایمن شده و احتمال موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی را بالا می برد.

انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب مهم ترین اقدام قبل از ابدومینوپلاستی است که افراد باید انجام دهند.
بعد از اینکه با انجام تحقیقات لازم یک کلینیک زیبایی خوب و مجهز را انتخاب کردید با حضور در کلینیک در رابطه با انتظارات خود از ابدومینوپلاستی با کادر درمانی کلینیک زیبایی مورد نظر صحبت نمایید.
مصرف مشروبات الکلی، استعمال دخانیات و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند را باید به مدت ۲ هفته قبل از انجام جراحی شکم متوقف کرد.
در صورت استفاده از داروی ضدبارداری، راکوتان و به طور کلی داروهای خاص و ابتلا به بیماری های مزمنی همچون لوپوس، پزشک خود را از آن مطلع کنید.
پزشکان برای انجام بررسی ها و معاینات دقیق آزمایشات و عکسبرداری هایی را برای تان تجویز می کنند که حتماً باید آن ها را انجام دهید.
به مدت حداقل ۶ ساعت قبل از جراحی شکم چیزی میل نکرده و ننوشید.
قبل از ابدومینوپلاستی حتماً دوش بگیرید و ناحیه زیر شکم را تمیز کنید.

توصیه های بعد از ابدومینوپلاستی

به طور معمول ، تا ۷۲ دو ساعت پس از جراحی درد ادامه دارد ، که برای تمل و کاهش درد می توانید مسکن مصرف کنید و موقع استراحت سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید و بدن را در حالت خمیده نگه بدارید .
در هفته های اول از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید .
بروز ورم و کبودی های خفیف بر روی شکم عادی می باشد . به منظور بهبود این وضعیت مصرف آناناس تازه بسیار موثر خواهد بود . مصرف ویتامین C نیز توصیه می شود .
مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار ، روند بهبودی تان را کند خواهد کرد .
هر دارویی که پزشک برای شما تجویز نموده را تا پایان دروه مصرف نمایید و حتما توصیه های تیم درمانی تان را جدی بگیرید .

کادر درمانی کلینیک زیبایی بنیتا تمام توصیه های لازم را در جلسه مشاوره پیش از انجام ابدومینوپلاستی به شما توضیح خواهند داد.