10 مارس 2020
مارس 10, 2020

جراحی بینی فانتزی

مارس 10, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع مختلف فرم بینی است که در اصطلاح به آن جراحی بینی عروسکی گفته شده و در میان خانم ها از طرفداران زیادی برخوردار است.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی
بینی هایی که به فرم فانتزی جراحی می شوند بعد از عمل ویژگی های زیر را خواهند داشت:

وجود قوس بر روی پل بینی : یکی از ویژگی های بارز بینی های فانتزی داشتن قوس است.
کوچک بودن : با انجام جراحی بینی فانتزی ، سایز بینی تا حد زیادی کاهش می یابد.
سربالا شدن: نوک بینی با عمل بینی فانتزی تا حد زیادی بالا می رود به طوریکه فاصله بین لب بالا و نوک بینی حدوداً ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه خواهد بود.

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی
افرادی که دارای شرایط زیر هستند بهترین کاندیدا برای عمل بینی فانتزی می باشند:

افرادی که به بیماری خاصی ابتلا ندارند:
برای اینکه در حین انجام جراحی بینی مشکل خاصی برای بیمار پیش نیامده و بعد از آن فرد دچار عوارض خاصی نشود لازم است تا سابقه ابتلا به بیماری های مزمنی همچون لوپوس را نداشته باشد.

از لحاظ روحی در شرایط مساعدی قرار داشته باشد:
بیمارهایی که افسرده بوده و به اشتباه گمان می کنند جراحی بینی موجب بهبود وضعیت آن ها خواهد شد، افرادی که وسواس داشته و مدام در حال بررسی تقارن اعضای بدن خود هستند و اشخاصی که دچار اختلال بدشکل پنداری می باشند به هیچ عنوان کاندید مناسبی برای جراحی بینی نمی باشند.

افرادی که کمال گرا نیستند:
افراد ایده آل گرا و کمال طلب از هرکاری انتظار بی نقص ترین نتایج را دارند و از آن جا که جراحی بینی موجب ایجاد یک بینی بی نقص مطلق نشده و موجب بهبود نسبی آن خواهد شد برای آن ها مناسب نبوده و نمی تواند رضایت شان را جلب کند.

اشخاصی که به دنبال شبیه سازی نیستند:
برخی از افراد بدون در نظر گرفتن حساسیت زیاد بینی و محدودیت هایی که نوع بینی و ویژگی های آن در فرم دهی این عضو ایجاد می کند از جراح می خواهند که بینی شان را دقیقاً شبیه به شخصی دیگر جراحی کند که امکان پذیر نیست.

اشخاصی که به مصرف دخانیات و مشروبات الکلی اعتیاد ندارند:
مصرف نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند، مصرف سیگار، قلیان و به طور کلی مواد نیکوتین دار در روند بهبودی فرد اختلال ایجاد می کند لذا فردی که برای عمل بینی اقدام می کند باید قادر به کنار گذاشتن مصرف این مواد به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی باشد.

دیگر کاندیداهای جراحی بینی:
خانم هایی که باردار نبوده و در دوران شیردهی قرار ندارند.
افرادی که به مواد بیهوشی حساسیت ندارند.
اشخاصی که پوست بینی آن ها کیفیت لازم را دارد.
دخترانی با ۱۶ سال تمام و پسرانی که ۱۷ سالگی را به اتمام رسانده و به بلوغ جسمی رسیده اند.
نکاتی در رابطه با جراحی بینی فانتزی
در ذیل نکاتی را آورده ایم که آگاهی از آن ها پیش از جراحی بینی فانتزی لازم بوده و موجب رضایت بیشتر شما از نتیجه این جراحی زیبایی می شود:

بینی گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد
لازمه جراحی بینی به فرم فانتزی این است که اولاً بینی استخوان و غضروف های مستحکمی داشته باشد تا بتوان بر روی آن تغییراتی همچون قوس زیاد را اعمال کرد و ثانیاً پوستی نازک داشته باشد تا تغییرات و ظریف کاری های ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده باشند.

بینی های گوشتی را به دلیل عدم وجود ویژگی های ذکر شده نمی توان به فرم فانتزی جراحی نمود و این به میزان مهارت و تجربه جراح بینی ارتباطی ندارد.

جراحی بینی برای آقایان مناسب نیست:
جذابیت چهره یک مرد به استخوانی بودن صورت اوست که موجب قوی به نظر رسیدن وی می شود با جراحی بینی فانتزی و کوچک شدن بینی از میزان جذابیت آقایان کم خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی به افرادی که صورت هایی بزرگ دارند پیشنهاد نمی شود:
جراحی بینی زمانی منجر به درخشان ترین نتایج خواهد شد که بیشترین تناسب را با اجزای صورت داشته باشد، بدیهی است که یک بینی فانتزی ظریف به هیچ عنوان با صورتی بزرگ و اجزای درشت تناسب نخواهد داشت.

جراحی بینی فانتزی به افرادی که صورت هایی بزرگ دارند پیشنهاد نمی شود:
جراحی بینی زمانی منجر به درخشان ترین نتایج خواهد شد که بیشترین تناسب را با اجزای صورت داشته باشد، بدیهی است که یک بینی فانتزی ظریف به هیچ عنوان با صورتی بزرگ و اجزای درشت تناسب نخواهد داشت.

اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است سراغ جراحی بینی فانتزی نروید:
زیاد بودن فاصله میان بینی و لب از زیبایی افراد می کاهد بنابراین اگر بینی شما فاصله زیادی با لب تان دارد بهتر است از انجام عمل بینی فانتزی خودداری کنید زیرا انجام این جراحی موجب بالاتر رفتن نوک بینی و در نتیجه تشدید این فاصله خواهد شد.

اصرار به کوچک شدن زیاد بینی نکنید:
کوچک شدن بیش از حد بینی و سوراخ های آن ممکن است موجب ایجاد مشکلات زیادی همچون سخت شدن نفس کشیدن برای فرد شود.

هزینه جراحی بینی فانتزی
تعیین هزینه دقیق برای این جراحی زیبایی به موارد بسیاری همچون هزینه دارو و کلینیک، دستمزد پزشک که با توجه به تخصص او مشخص می شود، میزان ایرادات بینی و غیره بستگی دارد و بدون بررسی دقیق بیمار امکان پذیر نیست.