07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

جراحی بینی فانتزی

آوریل 7, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : یکی از شایع ترین عمل های زیبایی که در کشور ما از محبوبیت بالایی برخوردار است ، جراحی زیبایی بینی می باشد. دلیل اهمیت یافتن جراحی بینی از این حیث است که بینی در مرکزیت صورت واقع شده و به عنوان عنصری مهم در برقراری و ایجاد هارمونی و توازن مابین تمامی اجزای چهره به شمار می رود. ( جراح بینی سمنان )

انتخاب مدل بینی پروسه ای مهم و اساسی می باشد. برخی افراد بدون در نظر داشتن عملکرد حیاتی بینی ، ویژگی های بینی و حفظ تناسبات چهره خود متاسفانه به تبعیت از مد اقدام به انتخاب مدلی خاص از بینی می کنند ، اما پس از مدتی و با کاهش محبوبیت مدل انتخابی ، ابراز پشیمانی کرده و تصمیم به جراحی مجدد بینی می گیرند.

ویژگی های بینی فانتزی

بینی فانتزی ، یکی از انواع مدل های جراحی زیبایی بینی است که بیشتر در میان خانم ها شایع است.

بینی فانتزی در مقایسه با بینی طبیعی از سایزی کوچکتر برخوردار بوده و دارای کمی قوس و انحنا در نمای نیم رخ است ، نوک بینی نیز در بینی های فانتزی رو به بالا می باشد.

بعلاوه اینکه بینی های فانتزی در قیاس با بینی طبیعی از نمای روبرو باریک تر به نظر می رسند.

همچنین زاویه مناسب نوک بینی تا لب بالا ، در جراحی بینی طبیعی ۹۰ الی ۹۵ درجه است که این درجه در بینی های فانتزی به ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه می رسد.

لازم به ذکر است در صورتی که زاویه بینی از ۱۰۵ درجه تجاوز کند ، بینی خیلی سربالا شده و در نتیجه از حالت نرمال خارج می شود که اصطلاحا به این مدل از بینی ها بینی خوکی اطلاق می گردد.

عمل بینی فانتزی

قبل از جراحی بینی مهم ترین مسئله ای که باید مدنظر داشت حفظ عملکرد اصلی بینی که همان تنفس است می باشد ، لذا اعمال هر نوع تغییری بر روی بینی می بایست در عین حفظ صحیح این عملکرد صورت گیرد.

به طور کلی افرادی که تمایل به جراحی بینی فانتزی دارند باید توجه داشته باشند که یکی از ملزومات عمل بینی فانتزی برخورداری از بینی استخوانی است ، چرا که بینی های استخوانی به دلیل پوست نازک و استخوان محکمی که دارند قابلیت انجام هر مدلی از جراحی بینی را دارا می باشند.

لازم به ذکر است افرادی که دارای صورت بزرگی هستند و متعاقبا اعضای چهره آن ها نیز نسبتا بزرگ می باشد ، کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نیستند ، زیرا اعمال تغییرات مربوط به بینی فانتزی در این دسته از افراد سبب برهم خوردن تناسبات چهره آن ها خواهد شد.

افراد به منظور جراحی بینی فانتزی ، باید در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشند ، زیرا انجام این جراحی نیازمند مهارت و تبحر بالای جراح بینی می باشد تا از بروز مشکلاتی همچون بیش از حد کوچک شدن سوراخ های بینی ، سربالایی شدن بیش از اندازه بینی و غیره پیشگیری شود.

چرا نمی توان بینی های گوشتی را به فرم فانتزی جراحی کرد؟

وجود قوس بر روی پل بینی یکی از بارزترین ویژگی های بینی فانتزی است، برای اینکه بتوان این ویژگی و دیگر ویژگی های فرم فانتزی را در بینی ایجاد نمود لازم است تا استخوان ها و غضروف های بینی مستحکم بوده و برای اینکه این ظریف کاری ها و تغییرات به خوبی قابل مشاهده باشند پوست بینی می بایست نازک باشد.

بینی گوشتی به دلیل اینکه پوست ضخیم و استخوان های ضعیفی دارد قابل جراحی به فرم فانتزی نیست و این موضوع ارتباطی به مهارت و تجربه جراح بینی ندارد لذا اگر بینی تان گوشتی است از جراح خود انتظارات نامعقول نداشته باشید.

آیا جراحی بینی فانتزی برای آقایان مناسب است؟

بینی فانتزی به دلیل کوچک و سربالا بودن با صورت هایی تناسب دارد که ظریف بوده و اجزای آن ها کوچک باشد به همین دلیل با صورت آقایان که استخوانی و اغلب ضمخت می باشد تناسب نداشته و از جذابیت آن ها می کاهد به همین دلیل بهتر است آقایان از جراحی بینی شان به فرم فانتزی خودداری کرده و عمل بینی طبیعی انجام دهند.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی فانتزی به طور کلی ریسک بیشتری نسبت به جراحی بینی طبیعی دارد حال اگر در انتخاب جراح بینی خود نیز دقت لازم را صرف نکنید امکان دارد بینی تان به شدت کوچک شده و دچار مشکلات تنفسی شوید یا ایرادات دیگری در بینی ایجاد شود که برای برطرف کردن آن ها نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشید.

انتظارات بیماران و واقعیات جراحی بینی ترمیمی
از جراح بینی تان توقعات معقول داشته باشید

برای اینکه نتیجه جراحی بینی ترمیمی مورد رضایت تان واقع شود باید از نتایج آن توقعات معقول داشته باشید، به طور مثال چنانچه در اثر جراحی بینی فانتزی بینی خیلی کوچک یا سربالا شده باشد دست جراح برای فرم دهی آن بسته بوده و نمی تواند همه مشکلات موجود در آن را برطرف کند.

بعد از یکسال برای جراحی بینی ترمیمی اقدام کنید

تورم بعد از جراحی بینی یکی از عوارض شایع این عمل زیبایی می باشد که رفع کامل آن حدوداً یکسال زمان می برد.

ممکن است ایراداتی همچون تا به تا بودن سوراخ ها که افراد در بینی مشاهده می کنند به دلیل وجود تورم در بینی بوده و بعد از رفع آن، مشکل مورد نظر نیز برطرف شود.

از طرف دیگر دلیل گذشت یکسال این است که زخم های ناشی از ایجاد برش در پوست و غضروف ها بهبود یافته و ساختمان بینی آمادگی لازم برای جراحی مجدد را داشته باشد.