06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی بینی فانتزی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : امروزه جراحی بینی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی بوده که طرفداران بسیاری در خانم ها و آقایان به خود اختصاص داده است. اما پس از عمل فرم بینی به یکی از سه حالت زیر در خواهد آمد :

بینی فانتزی
بینی نیمه فانتزی
و بینی طبیعی ( جراح بینی اصفهان )


هر یک از این مدل ها ویژگی های خاص و مربوط به خود را دارند که باعث تمایز آن ها از یکدیگر می شوند. انتخاب اینکه فرم بینی به چه صورت باشد به سلیقه بیمار بستگی دارد اما ممکن است برخلاف تصور بیمار فرم انتخابی ، مناسب برای صورت وی نباشد و منجر به بهم خوردن تناسبات صورت بیمار گردد. در این حالت جراح بینی با مشاوره دادن به بیمار خود ، ایشان را راهنمایی خواهد کرد.

به عنوان مثال جراحی بینی های طبیعی بیشتر برای صورت های کشیده انجام می شود تا صورت کمی گرد تر به نظر برسد ، این در حالیست که انجام جراحی بینی فانتزی برای افرادی که از صورت های گرد برخوردارند مناسب تر است ، چرا که موجب می شود صورتشان کمی کشیده تر به نظر برسد.

علاوه بر موارد ذکر شده نوع بینی در نتیجه نهایی آن بسیار موثر است. در واقع بینی های گوشتی تنها به صورت طبیعی جراحی می شوند چرا که از پوست ضخیمی برخوردارند و این باعث می شود تا فرم بینی چندان ملموس و قابل مشاهده نباشد و تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد. اما در جراحی بینی استخوانی محدودیت چندانی وجود نداشته و می توان بینی را به صورت مدل های مختلفی جراحی نمود.

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی و نیمه فانتزی
برای بررسی تفاوت هر سه مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ، به اختصار به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

بینی فانتزی : در بینی فانتزی زاویه نوک بینی تا لب حدود ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه بوده و بینی قوس دار می باشد. برای انجام این جراحی لازم است که بینی استخوانی باشد و معمولا به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند توصیه می شود که از انجام این جراحی صرف نظر کنند. توجه داشته باشید که جراحی بینی فانتزی پر ریسک بوده و بیمار باید انتظار معقولی از جراحی بینی داشته باشد. چرا که به طور مثال در صورتی که بینی بیش از حد سربالا یا کوچک شود ، علاوه بر بهم ریختن تناسبات صورت ، موجب بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد.
جراحی بینی فانتزی

بینی نیمه فانتزی : در بینی نیمه فانتزی زاویه نوک بینی تا لب حدود ۹۵ الی ۱۰۰ درجه می باشد. در واقع این مدل حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی را داشته ، به طوریکه بینی کوچک شده و قوس بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد خواهد شد. جراحی بینی فانتزی هم تنها به روی بینی استخوانی انجام می شود.
بینی طبیعی : معمولا در جراحی بینی طبیعی تنها ایرادات بینی برطرف می شود به صورتی که در بینی هیچ قوسی ایجاد نشده و زاویه نوک بینی تا لب حدود ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد.
کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی
این جراحی تنها برای بینی های استخوانی انجام می شود و بینی های گوشتی برای انجام این جراحی محدودیت دارند. همچنین بینی فانتزی تنها برای خانم ها انجام شده و طبق استاندارد زیبایی جراحی بینی فانتزی برای آقایان مناسب نیست و تناسبات صورت آن ها را بهم می ریزد.