10 مارس 2020
مارس 10, 2020

جراحی بینی طبیعی

مارس 10, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : به طور کلی جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود. در جراحی درمانی ایرادات عملکردی بینی چون مشکلات تنفسی و انحراف برطرف خواهد شد و در جراحی زیبایی بینی ایرادات ظاهری بینی چون کجی یا قوز اصلاح می شود. ( بهترین جراح بینی کرمان )

اما فرم نهایی بینی یکی از دغدغه های افرادیست که قصد انجام جراحی بینی طبیعی را دارند. تعیین شکل نهایی بینی، به سلیقه بیمار و میزان ضخامت پوست بینی بستگی دارد.

انواع فرم های بینی
بینی طبیعی
در بینی های طبیعی زاویه نوک بینی تا لب حدود ۹۵ درجه است و هیچ قوسی در بینی ایجاد نمی شود. این جراحی برای انواع بینی گوشتی و استخوانی مناسب است.

بینی فانتزی
در بینی های فانتزی قوس زیبایی به روی پل بینی ایجاد می شود و نوک بینی سر بالا تر از بینی های طبیعی خواهد بود. این جراحی تنها برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند مناسب است چرا که در بینی های گوشتی ، به دلیل اینکه ضخامت پوست شان زیاد است، ظرافت و هنر دست جراح به خوبی قابل مشاهده نیست؛ بنابراین به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند توصیه می شود، از انجام جراحی بینی فانتزی خودداری کنند و اقدام به جراحی بینی طبیعی نمایند.

لازم به ذکر است در جراحی بینی فانتزی انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشید، چرا که بیش از حد کوچک شدن بینی علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی ندارد موجب بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد.

بینی نیمه فانتزی
بینی های نیمه فانتزی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی را دارند. به این صورت که طبیعی بودن بینی حفظ خواهد شد اما قوس زیبا و کوچکی در بینی ایجاد می شود. این جراحی یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی هم مانند جراحی بینی فانتزی، برای بینی های استخوانی مناسب است و به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند توصیه نمی شود.

انواع بینی
یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در نتیجه نهایی جراحی بسیار تاثیر گذار است، میزان ضخامت پوست بینیست که این ویژگی، بینی ها را به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی می کند.

بینی استخوانی
بینی استخوانی، پوست نازکی دارند و این امر موجب شده که از انجام هر نوع جراحی بینی ، نتایج مطلوبی کسب کنند. همچنین ساختمان بینی استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است.

بینی گوشتی
بینی گوشتی پوست ضخیم تری نسبت به بینی های استخوانی دارند و غضروف این بینی ها ضعیف تر هستند. افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند همواره نگران برگشت بینی خود می باشند، اما امروزه با گرافت گذاری و تقویت غضروف بینی گوشتی، از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری خواهد شد.

جراحی بینی طبیعی برای چه افرادی مناسب است؟
افراد زیر را می توان به عنوان مناسب ترین کاندیداهای جراحی بینی طبیعی معرفی کرد:

افرادی که بینی گوشتی دارند:
برای انجام جراحی بینی فانتزی لازم است تغییرات زیادی به منظور سربالا کردن و ایجاد قوس در استخوان های بینی صورت بگیرد به همین دلیل بینی باید استخوان های قوی و مستحکمی داشته باشد.

همچنین باید پوست بینی نازک باشد تا سایرین بتوانند تغییرات و ظریف کاری های ایجاد شده بر روی ساختمان بینی را مشاهده کنند.

بینی های گوشتی نه تنها استخوان های قوی نداشته بلکه پوست ضخیمی نیز دارند که اجازه فرم دهی بینی به شکل فانتزی را به جراح بینی نمی دهد، لذا این افراد می بایست بینی شان را به فرم طبیعی جراحی کنند.

افرادی که فاصله لب و بینی شان زیاد است :
زیاد بودن فاصله میان لب و بینی از زیبایی افراد می کاهد لذا این افراد باید از انجام جراحی بینی فانتزی که به دلیل سر بالا بودن نوک بینی منجر به بیشتر شدن این فاصله می شود خودداری کرده و برای جراحی بینی طبیعی اقدام کنند.

افرادی که صورت بزرگی دارند:
ایده آل ترین فرم بینی فرمی است که بیشترین میزان تناسب را با چهره داشته باشد، به همین علت افرادی که اجزای صورت آن ها درشت است باید از جراحی بینی فانتزی خودداری کنند زیرا با انجام این جراحی، سایز بینی تا حد زیادی کاهش می یابد.

آقایان:
ملاک و معیارهای زیبایی آقایان و خانم ها با هم متفاوت است به طوریکه یک خانم هرچه صورت ظریف تر و اجزای کوچک تری داشته باشد زیباتر بوده ولی مردانی جذاب هستند که صورت آن ها استخوانی و درشت باشد.

بینی فانتزی به دلیل کوچک بودن موجب بر هم ریختن تناسبات صورت مردان و کاهش جذابیت آن ها خواهد شد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی
بعد از جراحی عوارضی موقتی همچون کبودی و تورم در بینی بروز می کند که برای سریع تر برطرف شدن این عوارض و بهتر سپری شدن دوران بهبودی می توان نکات زیر را انجام داد:

به دلیل وجود آثار مواد بیهوشی داشتن احساس سرگیجه بعد از جراحی بینی طبیعی است.
سر را با گذاشتن چند بالشت در هنگام خواب بالا نگه داشته، طاقباز خوابیده و از خوابیدن به پهلو اجتناب کنید.
در ۳ روز ابتدایی کمپرس سرد یا ژل یخ بر روی بینی گذاشته و در ۳ روز بعدی کمپرس گرم بگذارید.
برقراری رابطه جنسی در دو هفته ابتدایی بعد از جراحی موجب تشدید ورم موجود در بینی می شود، لذا در این مدت زمان از برقراری رابطه زناشویی اجتناب نمایید.