07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

جراحی بینی به روش باز

آوریل 7, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز هرگز برش هایی که داخل حفره های بینی ایجاد شده اند مشهود نمی باشند و تنها برش ناحیه کلوملا قابل رویت خواهد بود. ( جراح پلاستیک تهران )

با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت واقع شده و کوچک بودن و زیبایی فرم و ظاهر آن ، در جذابیت چهره افراد بسیار موثر است ، از این رو عمل جراحی بینی از پر تکرارترین عمل های زیبایی در بین افراد جامعه می باشد.

کسانی که دست به عمل جراحی بینی خود می زنند چنانچه توسط بهترین جراح پلاستیک عمل بینی خود را انجام دهند از نتایج به وجود آمده رضایت داشته و دارای بینی زیبا می شوند که این موضوع در بالا رفتن اعتماد به نفس آن ها نیز بسیار تاثیر گذار می باشد.

در کل عمل جراحی بینی در دو سبک جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته صورت می پذیرد که در ادامه هر یک را شرح می دهیم.

جراحی بینی باز : در جراحی بینی به روش باز علاوه بر برش هایی که داخل بینی انجام می شود برشی بر روی پوست و در قسمت پایه میانی بینی که کلوملا نام دارد صورت می پذیرد. طی این متد پوست بینی کاملا از روی اسکلت بینی جدا شده و جراح پلاستیک با وسعت دید زیاد می تواند تغییرات مورد نظر را اعمال نماید. جراحی بینی به روش باز اولویت اول جراحان بینی بوده و اغلب به منظور داشتن نتیجه بهتر آن را برمی گزینند.
جراحی بینی بسته : شاید برایتان سوال شده باشد که جراحی بینی به روش بسته چیست؟ یا این که آیا این تکنیک کارآمد است یا خیر؟
در پاسخ به این سوال ها باید گفت عمل بینی به روش بسته تنها در مواردی که بینی نیاز به اصلاحات جزئی بر روی تیغه دارد مورد استفاده قرار گرفته و در شرایطی که نوک بینی نیز ملزم به ایجاد تغییر می باشد کاربردی نخواهد داشت. زیرا در این روش تنها برش های داخل بینی انجام شده و هیچ گونه بریدگی بر روی پوست بیمار اتفاق نمی افتد.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

همانطور که گفته شد تنها تفاوت جراحی بینی به روش باز با روش بسته تنها در برش ناحیه کلوملا می باشد. اما همین یک برش می تواند تفاوت های زیادی را به وجود آورد چرا که با ایجاد این برش به دلیل امکان برداشته شدن کامل پوست از روی تیغه بینی دید جراح بینی افزایش یافته و امکان بروز خطا بسیار کم است از طرفی اصلاحات مورد نیاز بر روی نوک بینی نیز امکان پذیر می شود.

اما در جراحی بینی به روش بسته با توجه به اینکه برش ها تنها داخل بینی اتفاق می افتد و پوست بینی به کمک ابزارهایی مخصوص فقط از روی بافت بینی فاصله داده می شود بنابراین جراح پلاستیک باید تیغ جراحی را از طریق سوراخ بینی وارد بینی کرده و اصلاحات را اعمال نماید. در چنین شرایطی به دلیل محدودیتی که وجود دارد احتمال آسیب رسیدن به بافت بینی افزایش می یابد.

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که ایجاد برش بر روی پره های بینی بنا به نیاز بینی بیمار صورت گرفته و ممکن است در هر دو روش اتفاق بیفتد.

بهتر است بدانید انجام رینوپلاستی باز یا بسته تنها با توجه به صلاحدید پزشک و نیاز بینی بیمار انتخاب شده و به عنوان یک روش انتخابی و سلیقه ای فرد نمی باشد.

مزایا و معایب جراحی بینی به روش باز و بسته

در ادامه مزیت ها و معایب جراحی بینی باز و بسته را نام می بریم.

مزایای جراحی بینی باز
وسعت دید خوب برای جراح پلاستیک
دسترسی آسان به نقاط مختلف بینی
امکان ایجاد اصلاحات در همه قسمت های بینی
تسلط کامل جراح در اعمال تغییرات مورد نیاز
معایب جراحی بینی باز
بروز تورم و کبودی بیشتر
ایجاد برش بر روی پوست
طولانی شدن دوره نقاهت

مزایای جراحی بینی بسته
عدم برش بر روی کلوملا
بهبودی سریع تر پس از عمل بینی
تورم و کبودی کمتر
معایب و عوارض جراحی بسته بینی
بالا رفتن ریسک خطا حین عمل بینی
امکان آسیب رساندن به غضروف
عدم تسلط بر روی اعمال اصلاحات
عدم امکان ایجاد تغییر در بخش نوک بینی
محدودیت دید جراح پلاستیک بر روی اجزای بینی
دشواری کار در حین انجام عمل بینی شخص
جدیدترین روش جراحی بینی

همانطور که می دانید عمل بینی به منظور رفع مشکلات بینی انجام می گیرد که از دیرباز تا کنون به سبک سنتی و از طریق کم کردن بافت های بینی انجام می گرفت اما اخیرا تکنیکی به نام جراحی بینی تقویتی در زمینه عمل بینی شکوفا شده است که توسط آن بخش هایی از بینی که نیاز به تقویت بافتی دارند را می توان بهبود بخشید.

هزینه جراحی بینی به روش باز

برای اطلاع از هزینه عمل جراحی بینی به روش باز یا به روش بسته ابتدا باید به مطب جراح پلاستیک مد نظر خود مراجعه نموده و پس از معاینه و مشاوره با وی از قیمت نهایی آگاهی یابید.