29 آوریل 2021
آوریل 29, 2021

جراحی بینی باز

آوریل 29, 2021 ۰ Comment

عمل جراحی بینی باز

جراحان بینی برای رفع ایرادات بینی و جراحی کردن آن از دو تکنیک جراحی بینی باز و بسته استفاده می کنند. جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود؛ با جراحی زیبایی بینی مشکلات و ایرادات ظاهری و طی جراحی درمانی بینی، مشکلاتی همچون انحراف تیغه، پولیپ و سایر مشکلاتی که عملکرد تنفسی بینی را تحت تاثیر قرار داده اند برطرف می شوند. ( جراح بینی کرج )

انتظارات بیمار از جراحی، پیچیدگی جراحی، میزان ایرادات بینی و از همه مهم تر صلاحدید پزشک، عوامل موثر در انتخاب یکی از روش های فوق برای جراحی کردن بینی می باشد.

ذهن بسیاری از افراد پیش از جراحی مشغول این موضوع است که بدانند کدام یک از روش های باز و بسته برای جراحی بینی مناسب تر بوده و برای دانستن این موضوع بسیار تحقیق کرده و زمان زیادی را صرف می کنند؛ افراد باید بدانند که هر دوی این روش ها زمانی با نتیجه مطلوب همراه خواهند بود که توسط یک جراح بینی باتجربه و متبحر انجام شوند و در واقع روش به کار گرفته شده توسط جراح بینی، هیچ تاثیری در نتیجه این عمل جراحی نخواهد داشت.

از همین رو افراد باید به جای صرف زمان زیاد برای آگاهی از تفاوت جراحی بینی باز و بسته ، زمان خود را صرف انتخاب مجرب ترین و متبحرترین جراح بینی در شهر خود نمایند.

جراحی بینی به روش باز چگونه انجام می شود؟
فرقی نمی کند که جراحی به روش باز انجام شود یا بسته، بیمار ابتدا تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. سپس جراح اقدام به ایجاد یکسری برش در بینی می نماید؛ در واقع چیزی که موجب تمایز این دو روش جراحی بینی از هم می شود، محل ایجاد برش ها و طریقه دسترسی به استخوان ها و غضروف های بینی می باشد.

پزشک در این روش اقدام به ایجاد تعدادی برش در درون بینی و یک برش کوچک ( به طول تقریبی ۴ تا ۵ میلی متر) بر روی ناحیه ای از بینی که کلوملا نام داشته و دو سوراخ بینی را به هم متصل می کند می نماید. در مرحله بعدی با بهره گیری از ابزاری مخصوص، پوست را به منظور اعمال تغییرات مورد نیاز و رفع ایرادات موجود در ساختار بینی از استخوان و اسکلت تحتانی اش جدا می نماید. همچنین در هر دو روش، تنها در صورتی که نیاز به تغییر سوراخ های بینی باشد در کناره های بینی برش ایجاد می شود.

دکتر مهدی بنائی به دلیل مزایای بیشتری که روش باز نسبت به روش بسته دارد و همچنین به دلیل تسلط بیشتری که در روش باز بر ساختار بینی دارند، برای جراحی بینی از این روش بهره می گیرند. لازم به ذکر است که ایشان بر جراحی بینی بسته نیز تسلط داشته و برای برخی ترمیم های محدود، از این روش استفاده می کنند.

جراحی بینی به روش باز چه مزایایی دارد؟
همانطور که در فوق گفتیم این روش دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

با این روش بهتر و راحت تر می توان اقدام به جراحی بینی هایی کرد که نوک شان مشکلات و پیچیدگی های زیادی دارد.
اگر برای جراحی نیاز به پیوند غضروف باشد، انجام آن با جراحی بینی باز بسیار راحت تر خواهد بود.
در این روش دست جراح برای رفع ایراداتی که در ساختمان بینی وجود دارند بازتر خواهد بود.