28 آوریل 2021
آوریل 28, 2021

تزریق ژل

آوریل 28, 2021 ۰ Comment

تزریق ژل

تزریق ژل ، از متدهای جوانسازی پوست می باشد که با اهدافی ؛ نظیر رفع چین و چروک ها ، جبران حجم از دست رفته چربی پوست ، رفع اسکار آکنه و جای زخم ، برجسته سازی برخی نواحی صورت نظیر لب ، گونه و چانه و مشخص کردن انحنا و زوایای صورت ؛ مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت انجام صحیح ، جوانی و شادابی را به پوست باز خواهد گرداند. ( کلینیک پوست اهواز )

به طور کلی استفاده از ژل و دیگر فیلرهای حجم دهنده پوستی ، امروزه مورد توجه خیل کثیری از افراد واقع شده و جایگاه ویژه ای در بین اقشار مختلف جامعه به خود اختصاص داده است.
تزریق ژل چیست ؟

عمده علائم و نشانه های ناشی از افزایش سن که در پوست پدیدار می گردند ، به دنبال کاهش حجم چربی پوست اتفاق می افتند. به طور کلی بافت های پوست با بالا رفتن سن ، نازک شده و به دنبال این اتفاق ؛ خطوطی در نواحی اطراف دهان ، بینی ، چشم و گونه ایجاد می گردد که به تدریج بر عمق آن ها افزوده شده و به چروک هایی قابل رویت بدل می گردند.

تزریق ژل

تزریق ژل که نوعی از فیلرهای پوستی محسوب می شود ، می تواند به جبران حجم از دست رفته چربی پوست پرداخته و به صاف تر شدن پوست و رفع چین و چروک های موجود در آن بیانجامد.

البته شایان ذکر است که رفع چین و چروک ها ، تنها یکی از کاربردهای تزریق ژل به شمار می رود و از این روش جوانسازی می توان برای رفع گودی های صورت ، حجیم سازی لب ها و گونه ها ، اصلاح فرم بینی و لیفت ابرو نیز استفاده کرد.

ضمنا ناگفته نماند که از تزریق ژل ، علاوه بر صورت ؛ می توان جهت جوانسازی دست ها نیز بهره برد.
آیا تزریق ژل خطرناک است ؟

خیر ؛ ژل ها ، متشکل از ماده ای موسوم به اسید هیالورونیک می باشند ( اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود ) ، لذا بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نخواهد داد.

لازم به ذکر است که تزریق ژل ، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) واقع شده است و می توان اذعان داشت که در صورت انجام صحیح ، روشی ایمن و و موثر در راستای جوانسازی صورت به شمار می رود.
تزریق ژل گونه

امروزه داشتن گونه هایی برجسته ، از فاکتورهای زیبایی صورت محسوب می شود و از این رو شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد ؛ خصوصا خانم ها تمایل به داشتن گونه هایی برجسته داشته و در پی یافتن راهی جهت حجیم سازی این ناحیه از صورت می باشند.

تزریق ژل گونه ، راهکاری اثربخش در راستای حجم دهی گونه ها می باشد که با برجسته نمودن گونه ها به افزایش زیبایی چهره می انجامد.

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل لب

به طور کلی ، لب یکی از نواحی صورت است که با بالا رفتن سن از حجم آن کاسته شده و برجستگی آن تقلیل می یابد.

تزریق ژل لب ، گزینه ای بسیار موثر و کارآمد جهت حجم دهی و برجسته سازی لب ها می باشد که در حال حاضر استقبال گسترده ای از آن شده است.
فرآیند تزریق ژل

تزریق ژل ، نوعی تکنیک جوانسازی مطمئن می باشد که تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

طی فرآیند تزریق ژل ، ماده تزریق شونده توسط سوزن هایی بسیار ظریف به موضع مورد نظر تزریق می گردد و مدت زمان تزریق ، نیز بسته به محل تزریق و وسعت آن متغیر می باشد.
دوره نقاهت بعد از تزریق ژل

پس از تزریق ژل ، با موارد ذیل روبرو خواهید شد :

التهاب و کبودی مختصر در ناحیه تزریق
بی حسی موقت و قرمزی در موضع تزریق

لازم به ذکر است که موارد فوق ، از بدیهیات تزریق ژل محسوب می گردند و نباید در صورت مواجهه با آن ها دچار نگرانی شد ؛ زیرا پس از چند ساعت و تدریجا مرتفع خواهند شد.
نتایج تزریق ژل

توجه داشته باشید که نتیجه تزریق ژل ، بلافاصله پس از تزریق قابل رویت خواهد بود.

ناگفته نماند که نتایج تزریق ژل ، دائمی نبوده و به تدریج و به مرور زمان اثربخشی آن از بین خواهد رفت ؛ در نتیجه به منظور ماندگارتر کردن نتایج تزریق ژل ، باید فرآیند تزریق را تکرار کنید.

تزریق ژل
بهترین برند تزریق ژل چیست ؟

افرادی که متقاضی تزریق ژل می باشند ؛ معمولا در هنگام مراجعه به پزشک ، این سوال را مطرح می کنند که بهترین ماده و برند برای تزریق ژل چه می باشد ؟

توجه داشته باشید که انتخاب جنس و برند مناسب ژل ، مسئله ای است که بر عهده پزشک معالج می باشد و تشخیص آن در حوزه صلاحیت ایشان است.

لذا اکیدا توصیه می شود برای انجام تزریقات زیبایی از جمله تزریق ژل ، حتما به کلینیک های زیبایی معتبر که پزشکان مجرب و متبحر در آن فعالیت دارند ، مراجعه نمایید ؛ چرا که به این ترتیب نه تنها به نتایج مطلوبی دست خواهید یافت ، بلکه احتمال بروز عوارض ناشی از تزریق نیز در شما به حداقل خواهد رسید.

به طور کلی در حال حاضر از ژل های هیالورونیک اسید که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) ، واقع شده اند ؛ می توان به عنوان یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین انواع ژل یاد کرد.

زیرا به طور معمول ، حسایت های ناشی از هیالورونیک اسید بسیار ناچیز است و بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نمی دهد ؛ ضمنا توجه داشته باشید در صورتی که بدن شما نسبت به هیالورونیک اسید واکنش بدی داشته باشد ، می توان با تزریق آنزیمی موسوم به هیالورونیداز به موضع تزریق ؛ همه هیالورنیک اسید تزریق شده را از بین برد.
هزینه تزریق ژل

قیمت تزریق ژل ؛ به نوع ژل تزریق شده ، میزان آن و موارد متعدد دیگری وابسته است و بر اساس آن ها برآورد می گردد.

لذا پیش از معاینه بیمار از سوی پزشک متخصص ، نمی توان قیمت دقیق آن را تعیین نمود.

از این رو افرادی که خواهان انجام تزریق ژل می باشند و می خواهند از هزینه آن مطلع گردند ، باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و تحت آنالیز و معاینه از سوی ایشان قرار گیرند.