28 آوریل 2021
آوریل 28, 2021

اقدامات قبل از جراحی بینی

آوریل 28, 2021 ۰ Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : اولین قدم در راستای آمادگی برای انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب بهترین و مجرب ترین جراح بینی می باشد. در حقیقت ، انتخاب یک جراح بینی خوب ، اولین گام اساسی برای انجام موفقیت آمیز جراحی بینی به شمار می رود. ( جراحی زیبایی بینی در اهواز )

به طور کلی قبل از تعیین وقت رینوپلاستی ، باید در جلسه مشاوره شرکت کرده و با جراح خود در مورد انتظارات خود از جراحی بینی ، اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن صحبت کنید.

در مقاله حاضر ، به اهمّ اقداماتی که پیش از جراحی بینی باید بدان ها توجه شود اشاره داشته ایم.
دستورالعمل ها و اقدامات قبل از جراحی بینی

از جمله اقداماتی که پیش از جراحی بینی باید مورد توجه قرار گیرند تا روند رینوپلاستی ، به خوبی پیش رفته و نتیجه قابل قبولی از عمل اتخاذ شود ؛ می توان به موارد ذیل اشاره داشت :

اقدامات قبل از جراحی بینی
سابقه پزشکی

جراح پلاستیک بینی در جلسه مشاوره قبل از رینوپلاستی ، در مورد انگیزه و هدف از جراحی خواهد پرسید.

همچنین درباره سابقه پزشکی شما ، پرسش هایی خواهد داشت ؛ از جمله سابقه انسداد بینی ، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید ، اختلال خونریزی مانند هموفیلی و مواردی از این قبیل.
معاینه فیزیکی

جراح معالج شما ؛ در جلسه مشاوره ، معاینه فیزیکی کاملی را بر روی بافت و پوست داخل و خارج بینی تان انجام می دهد و یکسری آزمایش تشخیص طبی ؛ اعم از آزمایش خون و ادرار را برای شما تجویز می نماید.

لازم به ذکر است که معاینه فیزیکی ، به پزشک کمک می کند تا مشخص نماید که چه تغییراتی بر روی بینی بیمار باید اعمال گردد.
تغذیه قبل از جراحی بینی

توصیه می شود از مدتی قبل از جراحی بینی ؛ رژیم غذایی متعادل متشکل از کربوهیدرات ها ، پروتئین ها و چربی های سالم و تا حد زیادی گیاهی توصیه را داشته باشید.

همچنین از چند وقت قبل از جراحی بینی ؛ مصرف ویتامین ث ، ویتامین دی و ب کمپلکس را نیز در برنامه غذایی خود بگنجانید ؛ چرا که این موارد برای بهبود بافت پوست مفید بوده و بر روند بهبودی بیمار پس از عمل تاثیر مثبت می گذارند.

از دیگر توصیه های تغذیه ای که توجه به آن پیش از جراحی بینی ، ضروری می باشد ؛ خودداری از مصرف امگا ۳ است ؛ زیرا امگا ۳ رقیق کننده خون بوده و ریسک بروز خونریزی در حین و بعد از عمل را افزایش می دهد.

اقدامات قبل از جراحی بینی
سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

حداقل از ۲ هفته قبل از جراحی بینی ؛ مصرف سیگار و الکل باید متوقف شود ؛ چرا که دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل ، باعث اختلال در گردش جریان خون می شوند و در نتیجه می توانند در حین عمل سبب بروز خطر شده و پس از عمل نیز روند بهبودی را به تأخیر بیاندازند.

توصیه می شود از چند وقت قبل از جراحی بینی به میزان کافی آب بنوشید ؛ اهمیت نوشیدن آب کافی ، به شفافیت پوست کمک می کند.

در روز جراحی بینی ، از هیچ گونه محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید و صورت خود را کاملا بشویید تا احتمال بروز آلودگی در فیلد جراحی به حداقل برسد.

حداقل ۸ ساعت قبل از جراحی بینی ، چیزی نخورده و ننوشید ؛ زیرا در روز جراحی باید ناشتا باشید و معده تان خالی باشد. ( در صورت پر بودن معده در حین جراحی ، ریسک این وجود دارد که محتویات معده به مجرای تنفسی وارد شده و سلامت فرد را به مخاطره بیاندازد. )

حداقل از ۲ هفته قبل از جراحی بینی ؛ از مصرف آسپرین ، داروهای ضدالتهاب بدون استروئید ، مکمل های ویتامین ایی یا داروهای گیاهی مانند جینسینگ خودداری کنید. ( بعضی از داروهای گیاهی می توانند در فرآیند بیهوشی تداخل ایجاد کنند ، بنابراین توصیه می شود از مصرف آن ها خودداری کنید. )