29 آوریل 2021
آوریل 29, 2021

آیا باید از این رابطه دست کشید؟

آوریل 29, 2021 ۰ Comment

آیا باید از این رابطه دست کشید؟

برای اینکه بتوانید با حقیقت زندگی‌تان رو به رو شوید و مطمئن شوید تصمیم‌تان اشتباه نبوده باید نشانه‌هایی را که دلیل کافی برای ترک رابطه هستند جست‌و‌جو کنید. واقعیت این است که ماندن در رابطه‌ای که با این مشکلات همراه است و نتوانسته‌اید اوضاع را بهبود بدهید یعنی دریغ کردن فرصت و امکان یک زندگی خوب از خودتان و شریک زندگی‌تان!

رفتارهای غیر قابل پذیرشی که به مرور زمان بهبود پیدا نکرده‌اند

به هر دلیلی ممکن است رابطه را با فردی شروع کرده باشید که در همان ابتدای رابطه عادت‌ها، رفتارها و مشکلات غیر قابل پذیرشی داشته است اما شما همواره امیدوار بوده‌اید که به مرور زمان این رفتارها تغییر کنند. مواردی مثل اعتیاد، کنترل، تهدید، وسواس، وابستگی‌های نامتعارف به خانواده و انواع خشونت، رفتارهای غیرقابل پذیرشی هستند که اگر در روند رابطه بهبود پیدا نکنند شما حق دارید به ترک رابطه فکر کنید و این تصمیم را عملی کنید.

پنهان کاری

بعضی از روابط با پنهان کاری شروع می‌شوند. طرف مقابل شما ممکن است برای حفظ شما در رابطه حقایق مهم و مشکلاتی را پنهان کرده باشد به این امید که به مرور زمان و پس از تثبیت رابطه بتواند آن را در میان بگذارد. خیلی از این پنهان کاری‌ها در مدت کوتاهی پس از شروع رابطه مشخص می‌شوند. مواردی مثل وام‌های کلان که پرداخت آن مشکل است، ازدواج قبلی، داشتن فرزند، بیماری‌های روانی جدی، بیماری‌های تهدید‌کننده و چیزهای دیگری که می‌تواند در اساس رابطه شما مشکل ایجاد کند، نمونه‌هایی از پنهان کاری هستند.

نیازها و خواسته‌های متفاوت

یک رابطه سالم با پذیرش تفاوت در نیازها و خواسته‌ها آغاز می‌شود. برای اینکه یک رابطه خوب داشته باشید اصلاً لازم نیست شبیه هم فکر کنید یا همه خواسته‌ها و تمایلاتتان شبیه هم باشد. اما اگر احساس می‌کنید این تفاوت‌ها عمده و شدید هستند ادامه رابطه بدون شک به نفع هیچ کس نیست. تمایلات و گرایش‌های جنسی کاملاً متفاوت، رؤیاهای نامحقق، برداشت‌های متفاوت در مورد موضوعات اساسی رابطه مثل نحوه خرج کردن پول، داشتن فرزند، تعداد فرزندان، مراقبت از والدین، روابط خانوادگی و دوستانه، کار و تحصیل و نحوه حل مشکلات و چالش‌ها موضوعات مهمی هستند که باید درباره آنها به توافق‌های ضمنی رسیده باشید.